Szeretettel köszöntelek a Róma Közösségi Oldal nyitólapján!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Huszákné Vigh Gabriella
Róma Közösségi Oldala vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Róma Közösségi Oldal nyitólapján!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Huszákné Vigh Gabriella
Róma Közösségi Oldala vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Róma Közösségi Oldal nyitólapján!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Huszákné Vigh Gabriella
Róma Közösségi Oldala vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Róma Közösségi Oldal nyitólapján!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Huszákné Vigh Gabriella
Róma Közösségi Oldala vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Ezt a témát Siposné Őri Nikoletta indította 9 éve
5 csodálatos napot töltöttünk a férjemmel Rómában. Az előre megírt útiterv kb.80%-át sikerült teljesítenünk amivel nagyon elégedettek voltunk de jövő tavasszal mindenképp pótoljuk az elmaradt dolgokat a Bud Spencer sírral együtt.
Az 1.nap a szállás elfoglalása után felfedeztük a környéket illetve tettünk egy könnyed sétát a Szent Péter téren és környékén.
A 2.napot a Vatikáni múzeumban kezdtünk, természetesen nem tudtuk az egészet elsőre befogadni de nem is volt célunk. A Sixtus kápolna gyönyörű volt. A múzeum után a Szent Péter Bazilika következett itt elég sok idő elment a biztonsági ellenőrzéssel, a belépésnél sok nőbe belekötöttek a szabad váll illetve a szandáljuk miatt. Benn éppen mise kezdődött ezért hamar kitereltek minket. :-( Itt már késő du volt ezért bár másnapra volt tervezve tettünk egy sétát a Colosseum körül. Teljessen elvarázsolt. Majd a Constantinus diadalíven át séta a Circus Maximusig.Ez nem tetszett,mivel csak egy füves rét volt. Onnan további séta a Santa Maria in Cosmedin az igazság szájához. Séta vissza a Colosseumhoz reménykedve, hogy láthatjuk kivilágítva de csak az alsó rész kapott fényt. 3.napunkon busszal mentünk a Piazza Veneziara ahol megnéztük II.Victor Emanuelle emlékművét innen séta Trajánusz oszlopához és fórumához utána pedig Capitolium múzeum következett. Láttuk Romulus és Remus szobrát. Innen séta a Forum Romanumhoz ahol a Palatinus dombot a hőség miatti kisebb rosszullét miatt ki kellett hagynunk. Étkezés után a Colosseum következett belülről ami így is lenyűgözött. Innen metro majd séta az Aventino dombra. Sétáltunk a Narancsligetben majd a Máltai lovagok terén belenéztünk a bronz kulcslyukba ahol tényleg a kupolát láttuk.:-) Visszafelé a Rózsakert mellett jöttünk el majd megnéztük a Domus Aureat. Az estét szintén a Colosseumi séta zárta. 4.napunkon buszoztunk a Piazza Navona felé megcsodáltuk a szökőkutakat.A 4folyó kútja nagyon szép volt. Innen mentünk a Pantheonba majd séta a Trevi kútig. Rengetegen voltak,de igy is sikerült jó képeket készitenünk. Innen pedig elmentünk a Quirinale palotához,majd a Spanyol lépcső következett ami sajna le volt zárva. Átsétáltunk a Piazza Del Popolora útközben belefutottunk Bruce Springsteen-be. :-) Innen akartunk menni a sírhoz de már késő volt. A napot most is a Colosseumi séta zárta, csodálatos épület. Másnap sajna repültünk már haza. Nagyon tetszett a város, beleszerettünk az olaszokba már az első napokban tudtuk, hogy visszajövünk ezt jövő tavasszal meg is valósítjuk.
Hozzászólások eddig: 4
Huszákné Vigh Gabriella üzente 9 éve
Ospedale Nuovo Regina Margherita in Trastevere
2016.11.16.
November 16, 2016 by Natalie
It seems strange to tell someone that they really need to go check out this hospital…
But you really have to go check out this hospital.
http://anamericaninrome.com/wp/2016/11/unexpected-rome-ospedale-nuovo-regina-margherita-in-trastevere/
Huszákné Vigh Gabriella üzente 9 éve
Fényképek, a zsúfolt Circus Maximusról:
2016.07.25.
https://www.facebook.com/romaeternaofficial/photos/a.475569962530382.1073741828.475553332532045/1030038533750186/?type=3&theater
Siposné Őri Nikoletta üzente 9 éve
Igazad lehet a Colosseumi fény miatt, belül sok helyen állványok voltak. Láttuk a lámpákat kihelyezve, de este nem voltak bekapcsolva. :-( Elvileg megnyitották aznap az aula részét is,amikor ott voltunk, de mi nem láttunk senkit sem bent sétálni,nem lehetett bemenni. Pedig úgy sétáltam volna ott is, de majd legközelebb. Remélem, addigra már ténylegesen látogatható lesz az a része is.
Huszákné Vigh Gabriella üzente 9 éve
Hát, igen, könnyű beleszeretni Rómába, annyi szépség van ott, - látom nektek elsőre sikerült...
Persze nagyon jól megszervezett, tartalmas programot csináltatok.
Nem értem a Colosseum gyér kivilágítását, a web kamerán is az látszik, hogy csak az alsó színt van kivilágítva, lehet, hogy ez már a belső restaurálás miatt van így...
Huszákné Vigh Gabriella 17 órája új blogbejegyzést írt: Rómában teljes pompában a Villa Pamphilj exedrája és a Tritonok nimfeuma2026
Huszákné Vigh Gabriella 23 órája új blogbejegyzést írt: Felavatták Rómában Alberto Sordi színész szobrát a Villa De Sanctis parkban, ahol Amerigo Tot emlékékére állított szobor is van 2026
Huszákné Vigh Gabriella 1 napja új blogbejegyzést írt: Elhunyt Simonffy Márta Ferenczy Noémi-díjas textilművész 2026
Huszákné Vigh Gabriella 1 napja új blogbejegyzést írt: Róma közelében illegális ásatás feljelentése után egy ismeretlen császári villát fedeztek fel 2026
Huszákné Vigh Gabriella 1 napja új blogbejegyzést írt: Minden Vespa Rómába vezet, még Debrecenből is 2026
Huszákné Vigh Gabriella 1 napja új blogbejegyzést írt: A pék sírja Rómában a Porta Maggiore városkapunál 2026
Huszákné Vigh Gabriella írta 1 napja a(z) Politikai szelek fórumtémában:
Bár Giorgia Meloni bejelentette, hogy már nem akar felelni az ...
Huszákné Vigh Gabriella írta 5 napja a(z) Róma időjárása fórumtémában:
Riasztást adott ki Olaszországban az ...
Huszákné Vigh Gabriella 1 hete új blogbejegyzést írt: Mi változott Rómában a turisták számára ezen a nyáron 2026 ?
Huszákné Vigh Gabriella 1 hete új blogbejegyzést írt: Három kiállítás nyílt Rómában a Falconieri palotában, melyet Péch Lóránt Quartet koncertje zárt 2026
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Új hozzászólás